Yazı Detayı
26 Aralık 2023 - Salı 13:36
 
Yaşasın Çağdaş Demokratik Laik Tambağımsız Türk Cumhuriyeti
Serhat Kayın
serhat@kirkagatv.com
 
 

Güzel yurdumuzda şanlı bayrağımızın altında yaşayan yediden 77’ye herkesin minnet duyması gereken ulu önderimiz başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e  yapılan saygısızlıkların ardı arkası kesilmiyor. Okullarda, kışlalarda ve sokaklarda Atamızın heykellerine, büstlerine, resimlerine saygısızlık yapan hainler bu cesareti nereden alıyor? Tarikatlara ve cemaatlere sırtını yaslayanlar 15 Temmuz’da yaşanılanlardan hiç mi ders çıkartmıyorsunuz! Sadece devlete bağlı olmaları gereken tarikatçı oldukları iddia edilen askerler yarın 15 Temmuz benzeri bir olay ile karşılaştığımız zaman Atatürkçü komutanlarının mı, yoksa elini eteğini öptükleri tarikat liderlerinin mi emirlerini yerine getirecekler ? Okula kışlaya ibadethanelere Siyaseti sokmayın dediğimiz zaman bizleri hainlikle ve dinsizlikle suçlayanlar yıllardır yaşanılanlardan hala pişman olmadınız mı veya daha ne kadar kandırılmayı düşünüyorsunuz? 


Millet meclisimizin kürsüsünde milli eğitim Bakanı cemaat ve tarikatları sivil toplum kuruluşu olarak görürse ve bu sözlerle cemaatleri meşrulaştırırsa kendisinin emrindeki yöneticilerin bu kitleler ile protokol imzalayıp para aktarması da doğaldır. anayasamızın değiştirilemez maddelerine uymayan ve açıkça anayasaya karşı görüş beyan eden Sayın Bakan siz milletin kürsüsünden böyle açıklamalar yaparsanız ülkemizde kaosa neden olur biz Atatürkçülerin tepkilerinden de nasibinizi alırsınız. yıllarca kolkola yol yürüdüğünüz cemaatler ile dün çıkar çatışmasına uğramış olabilirsiniz, yarın başka cemaatler ile aynı sıkıntı yaşayacağınıza da hiç şüphem yok. Sayın bakan başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi sizi o veya bu tarikata sahip çıkmak yerine medeniyet tarikatının yolundan yürümeye davet ediyoruz.
Atamızın yolundan yürümeyi kendilerine göre bilmiş askerlerimiz kışlalarından uzaklaştırılırken Atatürk düşmanı askerlerin yüce ordumuzun içinde kolayca yer bulmalari bizleri son derece rahatsız etmiştir. Yıllar önce devletimizin en güvenilir yapı taşlarından biri olarak görülen ordumuz üzülerek görüyoruz ki halkımızın güvenini günden güne kaybetmektedir. Bu durum ne yazık ki siyasetçilerimizin eseridir. Mavi vatan dahil ülkemizin her karış toprağında görev yapan Şanlı ordumuz tarikatların ve cemaatlerin eline bırakılamayacak kadar değerlidir.

 

"Efendiler ve ey millet iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru ve en hakiki tarikat, tarikatı medeniyedir. Medeniyetin emir ve talep ettiğini yapmak insan olmak için kafidir!"

(M.Kemal Atatürk, 30 Ağustos 1925, Kastamonu)

 

Saygılarımla… 

 
 
 
Etiketler: Yaşasın, Çağdaş, Demokratik, Laik, , Tambağımsız, Türk, Cumhuriyeti,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı