Yazı Detayı
24 Ocak 2022 - Pazartesi 12:16
 
24 Ocak Kararları ve Sonuç
Hasan Karaosmanoğlu
hasank@kirkagactv.com
 
 

Bugün Rahmetli Demirelle Rahmetli Özal'ın 24 Ocak 1980 kararları olarak tarihe geçen, alınan tedbirlerle ekonomik olarak devletin üretimden çekildiği, dış borçlanmanın, dövizin önünün açıldıgı, ihracatın bahane edilerek esasında ithalatın, hatta tarımsal desteklerden çekilen, daha sonra gelen siyasiler tarafından biraz iyileştirmeler yapılsada esas itibarıyla dışarıdan borçlanılarak, gelinen bu noktada , Akhisar Sigara Fabrikası başta olmak üzere , çimento, demir-çelik, petrokimya, elektirik üretimi , şeker başta olmak üzere tarımsal sanayii alanlarından hepsinden zorunlu olarak çekildiğini görüyoruz. 

Bu modelle tüm siyasiler tarafından bugüne kadar gelindi.

Burası çıkmaz sokak bu model terkedilmedikçe ülkemiz kalkınamaz.

Kalkınsada bir gün mutlaka dış borcunu ödemek için dün nasıl sattıysak tüm değerlerimizi , ekonominin dibe vurduğu dönemlerde bankacılık sistemi ve KİT lerimizi kaybederek 42 yılın sonunda hiç bir yere varılmadığı bir kez daha görüldü.

  
Bu güne kadar tüm siyasilerin yeni bir üretim ve ekonomik finans, teknoloji, tarım üretim modeli üzerinde yeterince başarılı olamadığımız ortadadır.

Tüm üretimden çekilen Kamu , döviz ve borcu borçla ödeyen sistem artık sorgulanıyor ,

Hayırlısı olsun

 
 
 
Etiketler: , 24, Ocak, Kararları, ve, Sonuç,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı